Zakres prac projektowych


Jeżeli posiadacie Państwo apartament, mieszkanie, dom, lokal usługowy a nie wiecie jak ergonomicznie i stylowo urządzić pomieszczenia
KC Interior-Plan służy pomocą. Współpraca z architektem wnętrz to gwarancja dobrze urządzonego mieszkania, w którym wszystkie elementy aranżacji  są spójne i idealnie dopaowane do pomieszczenia.  Planując aranżację trudno jest sobie wyobrazić jak to będzie wyglądało po przeróbkach  dlatego  jestem od tego by to zaprojektować i pokazać Państwu poprzez wizualizację efekt końcowy, oczywiście pod Państwa ścisłą kontrolą.

Cena ustalana jest indywidualnie za 1m2 projektowanej powierzchni w zależności od stopnia Państwa wymagań dotyczących danego projektu.

Aby  uzyskać wstępną wycenę osoby  zainteresowane współpracą proszę o przesłanie na e-mail kcinterior@wp.pl zwymiarowanych rzutów pomieszczeń wraz z opisem, przeznaczeniem, wysokością oraz jakie byłyby Państwa oczekiwania koncepcyjne.

Odeślę wycenę po zapoznaniu się z dokumentacją. Jeżeli zostanie ona zaakceptowana zostanie przygotowana wstępna umowa do wglądu ( forma umowy o dzieło).

Po potwierdzeniu zaczynamy ścisłą współpracę nad projektem. Jeżeli współpracujemy na odległość przesyłam Państwu na bieżąco plany wersji elektronicznych do akceptacji, jeśli współpracujemy stacjonarnie organizujemy spotkania i ustalamy szczegóły.

Usługa inwentaryzacji budowlanych  dotyczy obszaru Torunia i okolic. Wykonuję dokładne pomiary pomieszczeń i obiektów wykonując szczegółowy projekt  i na tej podstawie opracowywany jest nowy koncept.

Cena za inwentaryzację również ustalana jest indywidualnie w zależności od powierzchni obiektu.

ETAP 1  -  Sporządzenie dwóch do trzech propozycji wykończenia wnętrz

W zakres tego etapu wchodzą :

– inwentaryzacja  -zebranie wszelkich możliwych wymiarów projektowanych pomieszczeń

- aranżacje przedstawione na rzucie i proste trójwymiarowe rysunki uwzględniające rozmieszczenie mebli i sprzętów oraz rozwiązania niestandardowe. Pokazuje to ile miejsca zajmą poszczególne przedmioty i które fragmenty wnętrza wymagają głębszej analizy. Na tym etapie można dokonać korekty przeznaczenia poszczególnych pomieszczeń, ich wielkości i połączeń między nimi. 

Na tym etapie klient wybiera wersję która mu najbardziej odpowiada i wówczas powstaje wariant ostateczny. Etap 1 zajmuje około 15 dni roboczych.

ETAP 2  -  Projekt koncepcyjny - wizualizacje 3D

Na podstawie wariantu ostatecznego powstaje projekt koncepcyjny będący zapisem pomysłów, a więc dziełem autorskim, na który składa się  trójwymiarowy rysunek poparty zdjęciami, przykładami innych aranżacji.

Uwzględnia on wszystkie elementy wnętrza wraz z kolorami, typem materiałów i rodzajem oświetlenia. Obrazuje, jak w przyszłości będzie wyglądało wnętrze, ale nie zawiera doboru konkretnych materiałów, lecz ogólne wskazania, na przykład „szary gres na podłodze w salonie”.

Na tym etapie klient może zrobić korektę ustawienia ścian działowych, lokalizacji sufitów podwieszanych, wszelkich zabudów oraz rozmieszczenia instalacji.

Etap 2 zajmuje około 30 dni roboczych.


ETAP 3 - Rysunki zakresu stanu surowego dla wykonawców


- rzuty rozmieszczenia ścian działowych i innych elementów budowlanych

- projekty sufitów podwieszanych wraz z wymiarami i opisem materiałów,

- rozmieszczenie punktów elektrycznych (gniazd i oświetlenia ),

- lokalizacja osi hydraulicznych z opisem baterii i wymiarowania,

 Etap 3 zajmuje około 10 dni roboczych.Podsumowując  -  całościowo na projekt  składają  się:

- Inwentaryzacja pomieszczeń ( wykonana u klienta lub przesłana w formie elektronicznej - rzuty i przekroje )

- Układ funkcjonalny pomieszczeń ze zmianami koncepcyjnymi

- umiejscowienie hydrauliki, elektryki, klimatyzacji, instalacji c.o na projekcie- jeśli wymagane

- rysunki techniczne jeśli wymagane - sufitów podwieszanych, podłóg, sztukaterii, podziały ułożenia płytek i kamienia , okładziny ścienne itp.

- rzuty i widoki - układ mebli, wykończenie ścian, sufitów, posadzek, wytyczne dla poszczególnych branż: elektrycznej, sanitarnej, informatycznej  jeśli są wymagane

- fotorealistyczne wizualizacje 3D oparte na realistycznych wymiarach i meblach

-  pełna dokumentacja techniczna dla wykonawców (rzuty podłóg, sufitów, kłady ścian i ich rozwinięcia w postaci mebli na zamówienie ) w formie elektronicznej

- wsparcie na etapie realizacji.


Przygotowanie projektu zależy ściśle  od złożoności i skomplikowania projektu.

Na wszystkie pytania odpowiem  pod nr Tel 720-790-130

W galerii przedstawiam   przykładowe realizacje.